Jak Cię zabić, kochanie? – Alek Rogoziński. Recenzja

Lubię, kiedy autor śmiało popuszcza cugle swojej wyobraźni. Alek Rogoziński w swojej najnowszej książce „Jak Cię zabić, kochanie?” zrobił to niemalże z przytupem.

Książka Jak cię zabić kochanieTo osobliwa mieszanka humoru, absurdu i charakteru. Komediowy-kryminalny kocioł, w którym buzuje od emocji, dziwnych zbiegów okoliczności i morderczych instynktów. Tą książką zachłysnęłam się bardzo gwałtownie i na szczęście, nie skończyło się to literacką czkawką. Wręcz przeciwnie, Alek Rogoziński rozbudził apetyt na więcej.

Co tu dużo mówić? „Jak Cię zabić, kochanie?” ma w sobie wiele dobrego. Urzekająca lekkość stylu czyni z tej książki świetną rozrywkę, podczas której uśmiech od ucha do ucha murowany. Wybrakowane trupy, amatorskie pułapki i potencjalni mordercy. A katalizatorem tego wszystkiego spadek, który sprawia, że w bohaterach budzi się mroczna strona ich osobowości. Gra toczy się tutaj o bardzo wysoką stawkę i momentami jest absurdalna do granic.

Udała się ta komedia kryminalna Alkowi Rogozińskiemu. Co prawda gęsiej skórki podczas lektury nie uświadczymy, ale nie o to też do końca tu chodzi. Wszak to nie rasowy kryminał, a lekka opowieść z próbą morderstwa na czele. Dobrze poprowadzona narracja sprawia, że mocną stroną jest tutaj komizm sytuacyjny. Taką konwencję kupuję bez mrugnięcia okiem.

Alek Rogoziński, „Jak Cię zabić, kochanie?”, Wydawnictwo Filia 2016

Premiera książki 2.06.2016 r.

Reklamy

Posted on 18 Maj 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Bardzo interesująca recenzja :). Nie zna ktoś może z czytelników tańszego serwisu niż ten http://aros.pl/ksiazka/jak-cie-zabic-kochanie? Bo nie moge nigdzie znaleźć taniej tej książki ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: