Życie pechowej emigrantki – Martyna Flemming. Recenzja

Emigracja nie ma tutaj kompletnie wymiaru finansowego. Znacznie ważniejsze jest podążanie za własnymi pragnieniami, które trudno zrealizować w jednym miejscu. Bohaterka książki, którą jest sama autorka Martyna Flemming, cały czas potrzebuje nowych bodźców, by brać z życia to, na co ma ochotę. Tylko czy życie zawsze ma ochotę rozdawać szczęśliwe karty?

Emigrantka_1aKsiążka „Życie pechowej emigrantki” to zbiór wędrówek przez życie. Nie zawsze mądrych i przemyślanych. Częściej szalonych i podejmowanych pod wpływem impulsu. To jednak nie tylko osobliwy dziennik tułaczek po różnych krajach, ale też zapis potrzeb emocjonalnych, które popychały do takich, a nie innych działań. Gdzie naprawdę można znaleźć sens życia? Czy można się gdzieś zakotwiczyć na stałe, kiedy zew wolności co rusz każe gnać dalej i dalej? Martyna Flemming w nietypowej formie narracyjnej pokazuje, jak kształtowały ją różnorodne wydarzenia, zaskakujące miejsce zamieszkania i jeszcze szybsze ich zmiany.

Nie da się ukryć, że autorka pokazuje pewien sposób na życie. Można go negować, można doszukiwać się jakichś deficytów każących uciekać od stabilizacji. A można spróbować zrozumieć, że komuś taki tułaczy żywot może najwyraźniej pasować. Po lekturze książki „Życie pechowej emigrantki” trudno oprzeć się wrażeniu, że oto wraz z ostatnią stronę zakończyliśmy jakąś zwariowaną przygodę, która tak naprawdę jest czyimś życiem i wspomnieniami, które się nie zacierają mimo upływu czasu. Martyna Flemming odważnie pokazuje, że warto szukać nie tylko swojego miejsca na ziemi, ale też sposobu na życie i jego sensu. Czy sama go odnalazła? Warto się przekonać.

Martyna Flemming, „Życie pechowej emigrantki”, Wydawnictwo Czarna Kawa 2016

Premiera książki 12.08.2016r.

Blog Książki na czasie jest patronem medialnym książki.

Reklamy

Posted on 9 sierpnia 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: