Ed i Lorraine Warren. Demonolodzy. Recenzja

Demony, opętania, egzorcyzmy – a wszystko to oparte na faktach. Oto niepokojąca i intrygująca książka „Ed i Lorraine Warren. Demonolodzy”.

Książka DemonolodzySfabularyzowana wersja tajemniczych spraw prowadzonych przez Eda i Lorraine Warrenów to nie lada gratka dla wszystkich, których fascynują zjawiska paranormalne i to, czego nie da się wyjaśnić logicznie. W książce „Demonolodzy” Gerald Brittle zebrał znane, ale też trudne historie, które wyjaśniało znane małżeństwo. Przeczytamy tu więc m.in. o Amityville czy upiornej lalce Annabelle, ale to zaledwie wierzchołek tej nieoczywistej góry lodowej.

Każda opowieść to niebanalne studium przypadku wymykające się jakimkolwiek ramom. Po lekturze tej książki nasze wyobrażenie o demonach może przekoziołkować w inną stronę, bo demon demonowi nierówny. Historie tutaj przedstawione intrygują i przerażają, ale rozum odruchowo wyznacza bezpieczny dystans dla przyjęcia tych rewelacji. Można uwierzyć lub nie.

„Demonolodzy” to jednak coś więcej niż paranormalne opowieści. Za nimi stoi bowiem próba wyjaśnienia wszystkich zjawisk i oswojenia się z myślą, że opętanie to już ekstremalne przypadki. Bardziej przerażające są te mniejszego kalibru, które zaczynają się od psychicznych harców. Czy komukolwiek w chwili kryzysu egzystencjalnego przyszło na myśl, że być może właśnie stworzył podatny grunt dla demona? Lub idąc dalej – dany stan jest już efektem jego działania? No właśnie…

Jedno jest pewne – książka o demonologach to ciekawe doświadczenie czytelnicze, które nie daje o sobie zapomnieć.

Gerald Brittle, „Ed i Lorraine Warren. Demonolodzy”, Wydawnictwo Esprit 2016

Reklamy

Posted on 5 września 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: