Tymczasem – Izabela Sowa. Recenzja

Kiedy jest czas, żeby dorosnąć? Jak długo da się oszukiwać samego siebie? Co jest naprawdę ważne? Książka „Tymczasem” Izabeli Sowy to portret życia nasączonego wyznacznikami współczesności. A to w pewnym momencie zaczyna mocno uwierać.

Książka TymczasemJest w książce „Tymczasem” jakaś odwaga w mówieniu o tym, że życie, w którym nie ma miejsca na szczerość ze sobą samym, jest wyjałowione. Główna bohaterka Monique wiedzie pozornie dobre żywot. Wielu zazdrości jej pracy stylistki znanych celebrytek i profitów, które za tym idą. Tymczasem wszystko to jest mocno naciągane pod oczekiwania innych.

Izabela Sowa obnaża drugą stronę medalu. Pokazuje od podszewki, jak łatwo wpaść w szufladki i jak trudno z nich się wydostać, by nie spalić się ze wstydu. Monique jest pełna wątpliwości co do jakości swojego życia – pracy, która wcale nie wygląda tak jak myślą inni; związku, w którym brakuje uczucia i wartości, które najlepiej prezentuje we własnych czterech ścianach. Czy sentymentalna podróż do Krakowa wyrwie ją z letargu?

Te dylematy autorka serwuje w ciekawej formie. Nie ma tu użalania się nad sobą. Izabela Sowa obrazuje życie, które jest tylko prowizorką. Tymczasowość objawia się tu na wielu frontach. To rzecz o spóźnionej dorosłości, która wcale nie chce przyjść. I ta błyskotliwa narracja! Taka współczesna fabuła z wyrazistą bohaterką mocno trafia do czytelnika. Z Monique można się utożsamić, bo jej niepokoje uosabiają lęki wielu osób. Czy bohaterka zrzuci komuś klapki z oczu i skłoni do zrobienia kroku w dorosłość? Jest taka szansa.

Izabela Sowa, „Tymczasem”, Znak literanova 2016

Reklamy

Posted on 26 września 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: