Noc Kupały – Katarzyna Berenika Miszczuk. Recenzja

Legenda o kwiecie paproci i obrzędy związane z Nocą Kupały ożywają całą swoją mocą w drugim tomie cyklu „Kwiat paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk. A szeptucha staje w szranki ze słowiańskimi bogami. Czy zdoła ich przechytrzyć?

Książka Noc KupałyBohaterowie, których poznaliśmy w książce „Szeptucha”, powracają z impetem. Ich perypetie wkraczają na inny, bardziej magiczny poziom. Nie oznacza to jednak, że zabraknie dylematów między sercem a rozumem. Co więcej, to właśnie one stają się katalizatorem spięć, wybuchów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

„Noc Kupały”, czyli kontynuacja „Szeptuchy” niesie ze sobą szalenie przyjemne doznania czytelnicze. Jest znacznie bardziej intrygująco, bo Katarzyna Berenika Miszczuk wprowadza fabułę na inny magiczny poziom i tym samym funduje nieobliczalną rozrywkę, w której każdy kolejny krok współczesnej szeptuchy jest stąpaniem po grząskim gruncie. Wszystko przez to, że Gosława igra z nadprzyrodzonymi mocami, trochę nie zdając sobie sprawy z ich siły oraz z tego, że jej rola podczas Nocy Kupały to wcale nie zabawa. Swoisty mrok idzie tu w parze z miłosnymi fluidami. Magia i miłość stanowią integralną całość, ale ten, kto nie docenia ich potęgi, może się sparzyć.

Prozę Katarzyny Bereniki Miszczuk w takiej wersji trzeba docenić. Pomysł na cykl „Kwiat paproci” jest niebanalny i konsekwentnie dobrze realizowany. Słowiańskie wierzenia wcale nie są nikłym wspomnieniem, ale funkcjonują we współczesnym świecie wykreowanym na potrzeby tej książki. Jest humorystycznie, klimatycznie i fascynująco. I ja to kupuję.

Książka „Noc Kupały” to kolejna świetna odsłona fenomenalnego słowiańskiego fantasy w wydaniu Katarzyny Bereniki Miszczuk. Do zaczytania. Zdecydowanie.

W przygotowaniu tom trzeci – „Żerca”.

Katarzyna Berenika Miszczuk, „Noc Kupały”, W.A.B. 2016

Zobacz również:
Recenzja „Szeptuchy”

Posted on 20 listopada 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 6 Komentarzy.

  1. Kilka dni temu skończyłam pierwszą część, więc koniecznie muszę poznać i ten tom!

  2. Koniecznie. Jest bardziej intrygujący 🙂

  3. Jeszcze nie miałam nawet okazji zabrać się za pierwszą część, ale planuję. 🙂
    Lost in books

  1. Pingback: Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk. Recenzja | Książki na czasie

  2. Pingback: Przesilenie – Katarzyna Berenika Miszczuk. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: