Obudź się, Kopciuszku – Natalia Sońska. Recenzja

Lubię, kiedy w powieściach obyczajowych wątek miłosny jest przemyślany, a cała droga ku dobremu związkowi nie jest wiecznym uniesieniem, ale realną ścieżką usypaną z codziennych problemów. Natalia Sońska wyznaczyła sobie fabularny cel i krok po kroku z różnych wątków zbudowała spójną narrację, której ogromnym walorem jest po prostu wiarygodność.

Książka Obudź się kopciuszkuAlicja – główna bohaterka książki „Obudź się, Kopciuszku” żyje w rytmie pracy i samotności. Trudno ją z niego wyrwać, a wszelkie próby podejmowane przez przyjaciół okupione są nie lada wysiłkiem. Punktem zwrotnym w codzienności pani doktor staje się sylwestrowa wyprawa w góry. Od tej pory nic już nie będzie takie samo, bo rozpocznie się niesamowita wojna serca z rozumem, a emocje sięgną zenitu.

Natalia Sońska mocno eksponuje siłę uczuć, ale jej powieść wcale nie skupia się na nagłych, spontanicznych decyzjach wywołanych porywem serca. Bohaterowie do wzajemnej fascynacji podchodzą dojrzale i rozsądnie. I choć rozum mówi swoje, to serce wyrywa się niemiłosiernie, każąc zaryzykować. Do jakich decyzji posuną się Alicja i Michał? Czy ich uczucie okaże się na tyle silne, by porzucić dotychczasowy sposób życia? Muszę przyznać, że z ogromną przyjemnością poznawałam koleje ich losów. A autorka zadbała, by ani przez moment nie było nudno.

„Obudź się, Kopciuszku” to przyjemna powieść obyczajowa o jednoczesnej ucieczce przed uczuciem i nieśmiałej gonitwie za nim. O kilometrach, które dzielą, ale mogą stać się najmniejszą przeszkodą. O rezygnacji z części siebie na rzecz wspólnego, szczęśliwego jutra. Tylko tyle i aż tyle.

Jedyne, do czego muszę się przyczepić, to banalny i infantylny tytuł. Ale w tym przypadku lepiej nie oceniać po nim całości, bo można się bardzo pomylić.

Natalia Sońska, „Obudź się, Kopciuszku”, Czwarta Strona 2016

Reklamy

Posted on 28 listopada 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: