Pracownia dobrych myśli – Magdalena Witkiewicz. Recenzja

Tytuł zobowiązuje. „Pracownia dobrych myśli” to najbardziej optymistyczna książka w dorobku Magdaleny Witkiewicz. Co więcej, to skuteczny literacki balsam łagodzący niewiarę w to, że jeszcze może być lepiej i to na wielu życiowych frontach.

Książka Pracownia dobrych myśliProsta fabuła, podczas lektury której nie trzeba się zastanawiać nad skomplikowanymi układami, motywacjami i relacjami. Czasem czytelnikowi trzeba właśnie takiej odskoczni nie tylko od innych książek, ale też od codzienności. Ta, która dzieje się na kartkach „Pracowni dobrych myśli” nie jest wyssana z palca. Magdalena Witkiewicz zawsze konstruuje fabułę wokół wątków, które mogłaby stać się udziałem każdego.

Tym razem trafiamy między mieszkańców kamienicy przy ulicy Przytulnej. To skupisko odmiennych doświadczeń i charakterów, ale nie da się ukryć, że każdy z bohaterów łaknie tego samego – przyjaźni i miłości. Wszak bez tych uczuć dni są coraz bardziej jałowe. Na szczęście, autorka nie pozwala swoim bohaterom na smutek. Wpycha ich sobie nawzajem prawie że w ramiona, zmuszając do wyjścia poza klasyczne relacje sąsiedzkie. Tutaj od mieszkania do mieszkania tkana jest nić dobrej, przyjacielskiej energii. A kiedy taka się zapętli, nic nie jest w stanie jej zerwać.

Książka „Pracownia dobrych myśli” to zastrzyk pozytywnej energii zamknięty w lekkiej, przyjemnej lekturze. Magdalena Witkiewicz po raz kolejny udowadnia, że zwyczajne życie to świetny materiał na murowany bestseller. Jestem pewna, że tak będzie i w tym przypadku.

Magdalena Witkiewicz, „Pracownia dobrych myśli”, Wydawnictwo Filia 2016

Zobacz inne książki Magdaleny Witkiewicz:

Cześć, co słychać?

Po prostu bądź

Pierwsza na liście

Reklamy

Posted on 5 grudnia 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: