Wypadki małżeńskie – Randy Susan Meyers. Recenzja

Niezwykle wiarygodne studium przemocy psychicznej, która uderza z impetem w całą rodzinę. A jej konsekwencje zaskoczą wszystkich. Książka „Wypadki małżeńskie” Randy Susan Meyers to mocna opowieść. Nie sposób jej zapomnieć.

Książka Wypadki małżeńskieNiekontrolowane wybuchy złości, werbalna agresja krzywdząca najbliższych i stająca się katalizatorem rozłamu więzi rodzinnych. Wszystko to w dużej dawce serwuje Randy Susan Meyers. Co zrobić, kiedy związek okazuje się pułapką? Czy dla dobra dzieci można przecierpieć ciągłe awantury z byle powodu? Dokąd uciec, kiedy nie ma żadnej alternatywy?

W „Wypadkach małżeńskich” gęsto od lęku. Codzienność nim podszyta to wieczna huśtawka, na której główna bohaterka Maddy próbuje złapać pion. Strona za stroną przekonujemy się jednak, że jej dobre chęci również stanowią pole minowe dla męża, Bena. Jego wybuchowość i totalny egoizm jest nie do zniesienia nie tylko dla członków jego rodziny, ale też dla czytelnika.

Najbardziej uderzające w książce „Wypadki małżeńskie” są emocje dzieci, które zamiast beztroskiego dzieciństwa mają codzienność pełną problemów kompletnie nie do zrozumienia dla nich, a co dopiero do zmierzenia się z nią. Trzeba jednak przyznać, że ich pojmowanie świata często rozładowuje tutaj napięcie wśród dorosłych. Ci jednak nie do końca zdają sobie sprawę, jakie skutki na pociechach mają ich emocjonalne rozgrywki. Radykalna rewolucja przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, ale czy w jej wyniku rodzina wyjdzie na prostą? I czy czytelnik na pewno tego chce? Warto przekonać się samodzielnie.

Randy Susan Meyers genialnie kreuje motyw winy i kary. Czy można zagłuszyć wyrzuty sumienia, patrząc na krzywdę bliskiej osoby, której jest się sprawcą? Czy można się wymigać od rodzinnego ostracyzmu? I wreszcie, jaki naprawdę jest Ben, który widzi mało co poza czubkiem własnego nosa? Książka „Wypadki małżeńskie” odziera to, co kryje się za drzwiami wielu pozornie spokojnych par, ale nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Randy Susan Meyers, „Wypadki małżeńskie”, Muza SA 2016

Reklamy

Posted on 27 grudnia 2016, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: