Pewna pani z telewizji – Anna Mentlewicz. Recenzja

Czym może skutkować próba pozostania sobą w świecie, który kreuje rzeczywistość? Dokąd prowadzi zaufanie i czy generuje utratę czujności? Jak być szczęśliwą, kiedy sypią się kłody pod nogi? Anna Mentlewicz stworzyła swojej bohaterce dość burzliwy żywot, co przełożyło się na ciekawą, skrzącą się dynamicznym rozwojem wątków fabułę, która nie nudzi.

Książka pewna pani z telewizjiStella Lerska – tytułowa pani z telewizji robi wszystko dokładnie, stawiając na perfekcjonizm. Kiedy zrzuca maskę profesjonalistki, okazuje się, że skrywa się za nią zagubiona, cierpiąca kobieta, która nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego mężczyzny. Kiedy na jej drodze staje tajemniczy Jacek, mur obronny, który wybudowała wokół siebie, zaczyna kruszeć. Czy podda się nowym emocjom? I jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić?

Książka „Pewna pani z telewizji” jest niezwykle wiarygodna. Autorka bardzo wnikliwie oddała realia pracy w mediach, pokazując, że celebryckość jest towarem. A nie każdy ma ochotę nim zostać i wystawić się pod publiczną ocenę. Czasem lepiej pozostać kimś bardziej zwykłym, ale żyjącym w zgodzie z własnymi wartościami. Sporo tu też rozmaitych wojenek o pozycję, które dla jednych są łatwizną, dla innych gigantycznym wyzwaniem, którego wcale nie mają ochoty podjąć. Anna Mentlewicz przemyciła tutaj zapewne multum zachowań, które wielokrotnie widziała w swoim zawodowym życiu związanym z telewizją właśnie. Nie uczyniła jednak tego ani nachalnie, ani z premedytacją. Wszystko jest rozważne.

Ujmujące w tej książce jest to, że nie jest w żaden sposób skażona trendami panującymi teraz w literaturze obyczajowej. Intrygująca bohaterka, dobrze rozbudowane i powiązane wątki, duża językowa lekkość – wszystko to składa się w rozsądną, emocjonującą całość.

Anna Mentlewicz, „Pewna pani z telewizji”, Wydawnictwo Melanż

Reklamy

Posted on 20 kwietnia 2017, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: