Chwila na miłość – Joanna Stovrag. Recenzja

Kiedy miłość puka do serca, chciałoby się mieć dla niej czas. Zdarza się jednak, że cementują ją tylko chwile. I wbrew pozorom, mogą one stać się najlepszym spoiwem, o czym przekonuje w swojej książce Joanna Stovrag.

Książka Chwila na miłość„Chwila na miłość” to opowieść intrygująca przede wszystkim dlatego, że jest biograficzna. Autorka oparła fabułę na wspomnieniach i doświadczeniach, przez co w pewien sposób obnażyła się przed czytelnikami, ujawniając kulisy swojego związku. Wszystko to jednak jest tak pisane sercem, bez niepotrzebnego zadęcia, że nie sposób nie zauważyć, że po raz kolejny potwierdza się stara prawda, wedle której najlepsze historie pisze samo życie.

Ona i on. Polka i Bośniak. Katoliczka i muzułmanin. A w tle wojna na Bałkanach, która zaczyna dzielić dopiero co kiełkujące uczucie. Taka przeszkoda na samym początku to najtrudniejszy test dla związku. I w książce „Chwila na miłość” przekonujemy się o tym co rusz. Nie ma tu romantycznych uniesień, ani epatowania wylewnymi gestami. Jest za to rozłąka, niepewność, strach zaglądający w oczy, nadzieja i determinacja, by ocalić uczucie, choć nie sprzyja mu czas. Trudno jako czytelnik pozostać obojętnym wobec takie miłosnego scenariusza.

Joanna Stovrag spisała swoje wspomnienia z dużym dystansem, dzięki czemu miłość nie jest tutaj wątkiem mocno dominującym. W oczy uderza bowiem oblężone Sarajewo, które autorka przedstawia bardzo wnikliwie, pozwalając zajrzeć do jego zakamarków w najokrutniejszym momencie.

Książka „Chwila na miłość” to przesiąknięta uczuciem opowieść o ogromnej sile, za którą stoi przekonanie, że człowiek, do którego mocnej zabiło serce, jest tym na całe życie. Wiara w to pozwala przetrwać wiele i jak udowadnia historia Joanny Stovrag i jej męża, jakość związku determinują czasem niewyobrażalne sytuacje i poświęcenie, na które stać niewielu.

Joanna Stovrag, „Chwila na miłość”, Replika 2017

Reklamy

Posted on 9 Maj 2017, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Właśnie niedawno skończyłam czytać i jestem pod ogromnym wrażeniem. Przepiękna opowieść.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: