Zemsta na ekranie – Anna Mentlewicz. Recenzja

Zemsta może być słodka, ale może też zniszczyć czyjeś życie. Jaki finał będzie miała u Anny Mentlewicz, w drugim tomie przygód Stelli Lerskiej? Sieć układów i manipulacji jest tutaj naprawdę szeroka.

Książka Zemsta na ekranieKsiążka „Zemsta na ekranie” rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym zakończyła się „Pewna pani z telewizji” – Stella dochodzi do siebie po napaści seksualnej. Dziennikarska odwaga kłóci się z lękiem zrodzonym z traumy. W takiej sytuacji postawienie Jacka w stan oskarżenia graniczy z cudem. Zaczyna się walka, w której niefortunny epizod na gruncie prywatnym staje się kością niezgody w telewizyjnej karierze. Czy rzeczywiście każdy może znaleźć tu swoje miejsce? A może to tylko cicha forma zemsty? Jedno jest pewne – Stella Lerska nie zazna spokoju.

Szczególnie, że Anna Mentlewicz w pakiecie dokłada jej rozterki rodzinne. Oto bowiem w jej życiu pojawia się ojciec, którego nigdy nie poznała, bo rzekomo nie żył. Jako dorosła kobieta musi zmierzyć się z uczuciami całkiem jej obcymi. Relacje te są mocno napięte, ale prawda zaskoczy nie tylko samą bohaterkę, ale też czytelnika.

W książce „Zemsta na ekranie” Anna Mentlewicz nadal stara się równoważyć fabularne proporcje między życiem osobistym a zawodowym Lerskiej. Na pierwszy plan wysuwają się jednak te drugie, dzięki czemu jeszcze mocniej możemy wniknąć w nasycony nieczystymi intencjami świat showbiznesu. To kolejna odsłona pracy w telewizji od kuchni podana rzetelnie, pokazująca jej cienie i blaski. Akcja jest dynamiczna, dobrze zbudowana i wciągająca tak, że w pewnym momencie nastał koniec. Na szczęście nie definitywny, bo Stella Lerska niebawem powróci w trzecim tomie.

Anna Mentlewicz, „Zemsta na ekranie”, Wydawnictwo Melanż 2017

Blog Książki na czasie jest patronem medialnym książki!

Zobacz również:

„Pewna pani z telewizji”

Reklamy

Posted on 20 czerwca 2017, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: