Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem – Jim Muncy. Recenzja

Czas może być sprzymierzeńcem, ale też wrogiem. Jak nim zarządzać, by nie oszaleć w natłoku codziennych obowiązków? Jim Muncy podaje receptę. A nawet kilka. Czy skuteczne?

Nie da się ukryć, że czasu nigdy nam nie przybywa, ale jeśli nauczymy się nim sensownie zarządzać, możemy czerpać z codzienności znacznie więcej. Liczy się bowiem to, żeby każdy dzień traktować jako wyzwanie, któremu trzeba podołać. Jednak aby tak się stało, musimy zadbać m.in. o właściwy poziom koncentracji. A to oznacza, że musimy zminimalizować wokół siebie ludzi i zadania, które nas rozpraszają i niepotrzebne zabierają cenne minuty.

Jim Muncy skłania do spojrzenia na swój czas z nieco innej perspektywy. Rozdziela go na elastyczny i sztywny, pokazując jednocześnie, że wymuszona efektywność nie jest dobra. Wiele tutaj też rozważań o skutkach zwlekania, zbędnej perfekcji, samodyscyplinie i priorytetach. A to i tak nie wszystko. Mam wrażenie, że autor stworzył swoiste kompendium wiedzy w pigułce, zadając pytania, które wielu z nas czasem stawia sobie na co dzień, ale nie wiążą się one z żadnymi konkretnymi krokami. Książka „Czas to skarb” pozwala zrzucić klapki z oczu i spojrzeć na swoją codzienność poprzez pryzmat tego, co opowiada Jim Muncy.

Zawsze jestem sceptycznie nastawiona do wszelkiej maści poradników. Wielu autorów często próbuje się mądrzyć, na siłę udowadniając jakieś kwestie. A najczęściej tylko próbując to zrobić. W książce „Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem” nie ma mentorskiego zadęcia. Jest za to dość luźna, sensowna narracja, która trafia do czytelnika. Osobiście jestem przekonana, że wcielenie w życie choćby jednej z proponowanych zasadach to milowy krok, by wyregulować swoją codzienność. Warto spróbować, bo zrobimy to wyłącznie dla siebie i dla własnej korzyści. Wszak nie chodzi o to, żeby całkowicie przeorganizować swoje życie, wywrócić je do góry nogami i zwariować. Tego autor nie sugeruje. I bardzo dobrze, bo dzięki temu ktoś być zacznie szanować swój czas bardziej.

Jim Muncy, „Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem”, Wydawnictwo Studio Emka 2017

Reklamy

Posted on 22 czerwca 2017, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: