Dwoje – Anna Górecka, Andrzej Kopacki. Recenzja

Są takie książki, na które czeka się bardziej. Są też takie, o których nie sposób zapomnieć. I są takie, które zaskakują rewelacyjną, nieszablonową narracją. Wszystkie te kryteria spełnia jednocześnie książka „Dwoje” duetu Anna Górecka – Andrzej Kopacki. Dojrzały debiut, którego nie wolno pominąć.

Książka DwojeOna i on. Luna i Heliodor. Dwoje dojrzałych ludzi, których dopada namiętność. Miłosne fluidy mają tutaj gigantyczną siłę rażenia, ale trzymane są na wodzy, dopóki warunków nie zacznie dyktować serce. Urzekająca jest tutaj swoista nieporadność, która w obliczu fali uczuć za nic ma metrykę. Śledzenie losów tych dwojga to istny literacki spektakl, którego motywem przewodnim jest namiętność. Szukanie szyfru do rozkoszy w ich wydaniu to coś, co zasługuje na uznanie. Budzi bowiem niesamowite czytelnicze doznania. Przekona się o tym każdy, kto sięgnie po książkę Anny Góreckiej i Andrzeja Kopackiego. To inteligentna, spokojna, dojrzała, subtelna i szalenie intymna opowieść. Nie brak tu też poetyckości w bardzo dobrym wydaniu.

Książka „Dwoje” jest rozbuchana nie tylko w kwestii uczuć. Mnie uwiódł sposób narracji. Językowa subtelność w budowaniu erotycznych scen ma tutaj bardzo wysoki poziom, który tym bardziej zasługuje na uznanie, iż wyszedł spod pióra dwóch różnych osób. Fabuła jest tak dopieszczona, że nie sposób podzielić jej na dwa emocjonalne światy. Stanowi harmonijną całość. To książka, w której można się zatracić. Absolutnie.

Anna Górecka, Andrzej Kopacki, „Dwoje”, Wielka Litera 2017

Reklamy

Posted on 27 czerwca 2017, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: