Wszystkie pory uczuć. Jesień – Magdalena Majcher. Recenzja

Jesień od zawsze kojarzy mi się z palącą potrzebą dotulenia. Takie właściwości ma bez wątpienia nowa, bardzo klimatyczna książka Magdaleny Majcher „Wszystkie pory uczuć. Jesień”. Otwiera ona cykl, który według mnie skazany jest na sukces. Autorka mocno bowiem po raz kolejny udowadnia, że jej siłą nie jest balansowanie na przypadkowych wątkach, ale jakaś forma misji społecznej, za którą idzie mówienie o tematach tabu.  

Książka Wszystkie pory uczuć jesieńTym razem na warsztat Majcher bierze temat trudny – życie w cieniu drugiej kobiety. I nie chodzi tu o bycie kochanką, ale próbę szczęścia w związku z wdowcem, który nie może zapomnieć o pierwszej, zmarłej tragicznie żonie. Gęsto tu od uczuć. Szczególnie że nietaktowny małżonek to nie jedyny problem Hani. Kamyczek do życiowych rozterek dorzuca nastoletnia córka, która przestaje chodzić do szkoły i milczy jak zaklęta na ten temat.

Dzień za dniem mija, a w głównej bohaterce rośnie deficyt miłości. Jako wychowanka domu dziecka liczyła, że małżeństwo zaceruje tę dziurę w jej sercu. Tymczasem codzienność przynosi całkiem coś innego. Hania nie może pozbyć się poczucia bycia gorszą. Klapki z oczu zrzuca jej dopiero charyzmatyczna sąsiadka wróżka, która rozbudza w niej zdrowy egoizm i  popycha ją delikatnie do działania.

Książka „Wszystkie pory uczuć. Jesień” jest pełna emocji. Magdalena Majcher z dużą klasą i taktem ubrała w słowa trudne tematy. Hania i to, co się w niej dzieje, jest świetnie sportretowane. Jednocześnie autorka mimowolnie poprzez tę postać skłania do zastanowienia się nad rolą kobiety.

Podpatrywanie cudzego życia w takiej formie to ciekawa lekcja. Dopóki czegoś sami nie doświadczymy, możemy tylko patrzeć na historie innych i wyciągać z nich lekcje.

Magdalena Majcher, „Wszystkie pory uczuć. Jesień”, Pascal 2017

Premiera książki 27.09.2017 r.

Zobacz również inne książki Magdaleny Majcher.

„Matka mojej córki”

„Stan nie!błogosławiony”

„Jeden wieczór w Paradise”

Reklamy

Posted on 18 września 2017, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: