Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać – Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska. Recenzja

Kto odważy się wreszcie kochać, a komu miłość przejdzie obok nosa? W drugim tomie „Ogrodu Zuzanny” Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska fundują bohaterom istny emocjonalny galimatias. To lekka, momentami dość komiczna narracja, której siłą jest ogromna naturalność.

Ogród Zuzanny Tom 2Każdy, kto poznał poszczególne postacie w pierwszej części, wie, że szybko stają się szalenie bliscy niczym sąsiedzi za ogrodzeniem. Takie odczucia szybko mnie sparaliżowały również teraz, bo sielskie życie to moja codzienność. A autorki zadbały o to, by klimat tej opowieści był spójny od początku do końca. I to jest niepodważalny walor. Stanowi on jednak tylko pewną oprawę całego pomysłu fabularnego. Ten zaś w tomie „Odważ się kochać” przybrał intrygującą formę, bo Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska wprowadziły do niego element sensacyjny i zrobiły to w świetnym stylu.

Przyjaźń głównych bohaterek kwitnie, ale tym razem autorki dają bardziej dojść do głosu Kazi i Wioli niż Zuzannie, dzięki czemu fabuła zyskuje energetyczny zastrzyk. Obie bowiem muszą skonfrontować się z tym, co podtyka im los i odrobić lekcje. Każda z osobna. Pod znakiem zapytania staje nie tylko wymarzona księgarnia Kazi, ale też jej uczucia do męża. Z kolei Wiola traci już nadzieję, że się zakocha. Co musi się stać, by ich życie wskoczyło na nowe, lepsze tory? Gwarantuję, że emocji tu co niemiara. Nuda nie jest możliwa, gdy w pakiecie dostajemy jeszcze macierzyńskie perypetie rodziny Kozaków, tajemnicze morderstwo i ekologa, który prawdopodobnie poznaje kobietę swojego życia. Sporo tu komizmu sytuacyjnego, drobnych okruchów szczęścia i prób poradzenia sobie z tym, co gra w sercu, a co rozum stara się utemperować.

O ile w pierwszym tomie „Ogrodu Zuzanny” fabuła oscylowała wokół tego, że prawdziwa miłość zostaje w sercach na zawsze, o tyle w drugiej części na pierwszym planie jest odwaga do tego, by kochać. Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska nie popychają jednak bohaterów usilnie w miłosne sidła, ale dają im prawo wyboru. Same zaś kreują fabułę znacznie odważniej niż w pierwszej części i śmielej uciekają od banału. I to należy docenić.

Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska „Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać”, W.A.B 2018

Premiera książki 1.08.2018 r.

Zobacz również:

„Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze”

Posted on 24 lipca 2018, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Emocjonalny roller coaster, który wzrusza, wywołuje uśmiech i z całą pewnością sprawia mnóstwo radości podczas lektury. Polecamy na lato!

  1. Pingback: Galopem po szczęście – Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska. Recenzja | Książki na czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: