Kobieta w związku z naturą – Anna Ras Menet. Recenzja

Książka „Kobieta w związku z naturą” to dość osobliwy coaching. Anna Ras Menet skłania do spojrzenia na siebie jako kobietę z całkiem innej perspektywy. Uspokaja myśli i serce.

Książka Kobieta w związku z naturąAutorka postawiła na nietypową formę narracji. Ot, luźne refleksje podzielone na poszczególne miesiące. Niczego nie narzuca i daje pole do swobodnej interpretacji. Pokazuje, jak w tak naprawdę banalny sposób, można dowiedzieć się więcej o sobie i albo coś z tym zrobić, albo nie. Wszystko bowiem sprowadza się do uzyskania wewnętrznej harmonii. Żeby jednak tak się stało, trzeba docenić to, co nas otacza – drzewa, kwiaty, zachody i wschody słońca itd. Każdy drobiazg niematerialny.

Nie od dziś wiadomo, że obcowanie z naturą potrafi dać ogromną siłę. W codziennym pędzie zapominamy jednak o tym, żeby przystanąć, odciąć się od zgiełku i wsłuchać w siebie. Sprzyja temu świeże powietrze, kojący widok zieleni drzew czy zapach kwiatów. Złapanie oddechu w takim otoczeniu to zastrzyk energii lub spokoju, w zależności od tego, czego potrzebujemy.

Anna Ras Menet w książce „Kobieta w związku z naturą”, uzmysławia, jak bardzo jesteśmy połączeni z tym, co nas otacza i jaki wpływ ma na nas przyroda. Jeśli się w nią wsłuchamy i baczniej się jej przyjrzymy na co dzień, dostrzeżemy nie tylko jej potencjał, ale też swój. A nawet odkryjemy w sobie coś więcej.

Nie da się też ukryć, że ta publikacja mocno wpisuje się w modny nurt slow i eko, zatem na pewno znajdzie czytelników wśród osób, które zmieniają swój styl życia.

Anna Ras Menet, „Kobieta w związku z naturą”, Wydawnictwo Papierowy Motyl 2018

Blog Książki na czasie jest patronem medialnym książki!

Reklamy

Posted on 30 sierpnia 2018, in Recenzje książek. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: