Królowa gwiazd. Agnieszka Walczak-Chojecka. Recenzja

Nawet fundamenty najlepszej, budowanej od lat przyjaźni mogą zacząć kruszeć, kiedy górę nad lojalnością wezmą ambicje oraz zazdrość, która idzie z nimi w parze. I tylko od siły relacji zależy, czy opamiętanie przyjdzie w porę. Takie dylematy stają się dominantą w życiu czterech bohaterek książki „Królowa gwiazd” Agnieszki Walczak-Chojeckiej. Jak sobie poradzą z wyzwaniem rzuconym przez los? Dla kogo wyprawa na Maltę stanie się jednocześnie podróżą w głąb siebie?

Książka Agnieszka Walczak-chojeckaTym razem autorka postawiła na większy lifestyle fabularny. „Królowa gwiazd” ma całkiem inny kaliber emocjonalny niż poprzednie książki. Wpadamy bowiem w kulisy show-biznesu, gdzie wszystkich chwyty dozwolone, nieczyste gierki są na porządku dziennym, a próba zyskania statusu gwiazdy skłaniają do radykalnych działań. Jakie szanse ma w tym wszystkim przyjaźń?

Okazuje się, że nie jest to wcale takie oczywiste, bo Malwina, Dominika, Klaudia i Miśka mają ten sam cel, do którego trzeba dążyć dosyć samolubnie. Wszak rola w filmie jest tylko jedna. Wszystkie kobiety są ambitne, choć ich aktorskie ścieżki zawodowe bywają kręte. Kiedy więc na horyzoncie pojawia się realna szansa zagrania w dużej produkcji, a do głosu dochodzi zew rywalizacji, wszystko staje na głowie. Szczególnie, że twórca filmu ma dosyć niebanalne metody rekrutacji, które uskutecznia na malowniczej Malcie.

Tym samym „Królowa gwiazd” staje się współczesną książką obyczajowo-przygodową, która w lekkiej formie serwuje kilka uniwersalnych prawd. Fabuła wykreowana przez Agnieszkę Walczak-Chojecką to świetna opowieść nie tylko o przyjaźni, aspiracjach zawodowych i kulisach show-biznesu. To również okazja do przyjrzenia się przez lupę sobie i własnym pragnieniom. Czy zawsze warto do czegoś dążyć, ryzykując utratę tego, co pewne? I czy spełnienie ambicji jest dla nas naprawdę gwarancją szczęścia?

Dobrze, że autorka zafundowała i sobie, i czytelnikowi delikatny płodozmian literacki. Taka odsłona jest intrygująca i wciągająca. A wierni fani twórczości i tak odnajdą tutaj elementy, które Agnieszka Walczak-Chojecka przemyca w swoich książkach i które są ich mocnym punktem. Wśród nich są nie tylko silne kobiece osobowości, ale też malownicze plenery. Przekonajcie się o tym sami!

Agnieszka Walczak-Chojecka, „Królowa gwiazd”, Edipresse Książki 2018

Reklamy

Posted on 5 grudnia 2018, in Recenzje książek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: