Psie sucharki – Maria Apoleika. Recenzja

„Psie sucharki” to niebanalna, okraszona humorem i ironią wiwisekcja życia z psem. Behawioryzm w lekkim wydaniu w pakiecie z ilustracjami obrazującymi kwintesencję codziennej relacji człowiek-pies. Z psem u boku życie jest nie tylko barwniejsze, ale też o wiele bardziej szczęśliwe.

Taka książka może powstać tylko z miłości do psa i wnikliwej obserwacji jego codziennych zachowań. Oh, gdyby każdy z naszych czworonożnych przyjaciół mógł przemówić ludzkim głosem, jak nic powiedziałby, co go raduje, co smuci, a co boli. A tak, po zachowaniu psa, możemy jedynie przypuszczać, co też dzieje się w jego głowie. Maria Apoleika ubrała te przypuszczenia w słowa i obrazy i to jak genialnie! Każdy, kto zna jej profil Psie sucharki na Facebooku, doskonale zdawał sobie sprawę, że książka była tylko kwestią czasu i autorka za moment pójdzie krok dalej. I to był strzał w dziesiątkę.

Książka w takiej formie to lustrzane odbicie psich wybryków i zwyczajów, z którymi ma się do czynienia na co dzień. Bez względu na to, czy nasz pupil waży tylko kilka kilogramów czy jest okazałym psiskiem, manipuluje nami w identyczny sposób i kocha nas równie mocno. Któż z nas nie zna tego błagalnego spojrzenia, gdy na stole smakowite kąski? I tej rozpaczy w oczach, gdy musimy wyjść gdziekolwiek? I tego szalonego, nieokiełznanego tańca radości, gdy wracamy? Wiele by wymieniać i wiele można by dołożyć do tej publikacji przykładów ze swojego życia..

Książka „Psie sucharki” Marii Apoleiki to must have każdego, kto ma psa i darzy go miłością absolutną.

Maria Apoleika, „Psie sucharki”, Znak 2019

Posted on 10 grudnia 2019, in Recenzje książek and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: