Dobre ciastko – Joanna Dubler. Recenzja

Komedia o seksie? Tak! I to całkiem niezła. W książce „Dobre ciastko” Joanny Dubler wbrew pozorom erotyki jest niewiele, bo autorka skupia się na emocjonalnej stronie erotycznych wyborów. I wychodzi jej to całkiem zgrabnie.

Za, nie da się ukryć, dość infantylnym tytułem „Dobre ciastko” i takim samym opisem marketingowym kryje się lekka opowieść o dojrzewaniu do erotycznych decyzji i dojrzewaniu emocjonalnym. Oba są ze sobą ściśle związane, bo tylko pogodzenie się z samym sobą może otworzyć nas na nowe doświadczenia, także w życiu seksualnym.

Obawiałam się, że Joanna Dubler zaserwuje kipiącą seksem erotyczną wydmuszkę, tymczasem punkt ciężkości jest tutaj w innym miejscu. Autorka poprzez postać Zuzi głównej bohaterki obnaża lęki kobiet i ich niepewność w wielu kwestiach, gdy toczy się gra o orgazm. Jednocześnie stawia też pytanie – czy warto robić coś wbrew sobie, by druga strona była zadowolona? Odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna. I miłość, nawet ta pozorowana, nie ma tu nic do rzeczy.

Losy Zuzi śledzimy na przestrzeni ponad roku. W tym czasie ta prawie 30-letnia kobieta przeżywa całą plejadę emocji związaną kilkoma mężczyznami, próbując znaleźć tego, z którym spędzi resztę życia. Jak się okazuje, ten który do tej pory był kandydatem idealnym, ucieka, gdy nie zadowala go seks właśnie. Jednocześnie cała ta sytuacja staje się dla Zuzi nie tylko bolesną lekcją, ale też katalizatorem do odkrywania swoich prawdziwych potrzeb, także w łóżku.

Joanna Dubler okrasiła narrację książki „Dobre ciastko” dużą ilością gagów sytuacyjnych, pokazując tym samym, że humor w seksie i wokół niego jest o wiele lepszy niż paraliżujące poczucie, że coś się powinno lub nie. I właśnie takie lekkie, ale istotne przesłanie niesie ta komedia erotyczna. A autorka w ciekawy sposób rozprawia się z kilkoma seksualnymi tematami tabu. W takiej formie to się naprawdę broni.

Joanna Dubler, „Dobre ciastko”, Lipstick Books 2020

Premiera książki 15.01.2020 r.

Posted on 5 stycznia 2020, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Książka moim zdaniem ok. Myślałam, że będzie więcej opisów.. ale to co jest moim zdaniem jest dobrze napisane, co dla mnie ważne smaczne i bez wulgaryzmów 😉 Bardzo pasuje mi postać Borysa wreszcie normalny a nawet „misiowaty” facet okazuje sie spełnieniem marzeń kobiety a nie wyczesany przystojniak w garniturze 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: