Efekt pandy – Marta Kisiel. Recenzja

„Efekt pandy” to komedia kryminalna, która rozkłada na łopatki gigantyczną dawką humoru i to nie tylko sytuacyjnego. Tutaj wszystko ocieka komizmem zmiksowanym z sarkazmem, a kreatywność i styl Marty Kisiel nie tylko nie mają sobie równych, ale też są nie do podrobienia. Czytajcie i bawcie się, bo to literacka zabawa na świetnym poziomie.

Książka Efekt pandy

Jeśli „Dywan z wkładką” tętnił od specyficznych postaci, niebanalnego wątku kryminalnego i dynamicznej fabuły, to w „Efekcie pandy” wszystko to jest na większą skalę, a mimo to Marta Kisiel nadal trzyma fabułę w ryzach i nie doprowadza do przesytu taką formą.

A dzieje się tu sporo! Oto bowiem dobrze znana Tereska Trawna razem z mamą, teściową, córką i psicą Pindzią wyruszają do SPA, by zażyć luksusu i zrelaksować się po niedawnych wydarzeniach, wszak trauma dywanowa ma się dobrze. Zanim jednak jakikolwiek masaż stanie się faktem, kobiety zwęszą zbrodnię po sąsiedzku, a wtedy cel ich wyprawy zmieni się diametralnie. Nie byłyby bowiem sobą, gdyby nie próbowały dociec na własną rękę, co też stało się w sąsiednim domku. A według nich stało się najgorsze, bo sąsiadka zniknęła, a sąsiad zachowuje się podejrzanie. To musi prowadzić do serii zaskakujących zwrotów akcji. I prowadzi!

Gdzie jest trup? Jedno jest pewne – ani Tereska, ani jej towarzyszki nie spoczną, nim nie wyjaśnią, co się stało. Tym razem te niespodziewane wydarzenia stają się testem więzi kobiet, a nawet ich siły i to nie tylko psychicznej, ale też fizycznej.

Marta Kisiel już książką „Dywan z wkładką” wyznaczyła nowy, bardzo wysoki level komedii kryminalnej. Za sprawą „Efektu pandy” podnosi go jeszcze wyżej. Jest inteligentnie, komicznie i sarkastycznie. Ta mieszanka skłania tylko do dobrej zabawy.

Marta Kisiel, „Efekt pandy”, W.A.B. 2021

Posted on 28 września 2021, in Recenzje książek and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: